Електрокардіографія

Електрокардіографія (ЕКГ) — це неінвазивне (без втручання в організм) медичне дослідження, що проводиться для запису електричної активності серця протягом короткого періоду часу.

Суть методу

Спеціальний пристрій (електрокардіограф) на паперову стрічку записує електричні сигнали, які виникають в серці й утворюються внаслідок його роботи. Цей запис називається електрокардіограмою.

Для чого виконується (покази)

ЕКГ рекомендована пацієнтам з підозрою на порушення роботи провідної системи серця або серцевого ритму, порушення кровопостачання серця.

Ризики

У випадку проходження ЕКГ немає жодних медичних ризиків чи протипоказів, пов’язаних із використанням обладнання.

Підготовка до процедури

Ви можете їсти і пити як зазвичай. Щодо вживання медикаментів в день процедури проконсультуйтесь зі своїм лікарем.

Хід процедури

Електрокардіографію проводять у спеціально обладнаному кабінеті лікаря-діагноста. Вас попросять роздягнутись до пояса. Медичний персонал накладе спеціальні датчики-електроди, які підключені до електрокардіографа (мал.1).
Мал.1  Пацієнт під час запису електрокардіограми

Стрічку із записаною електричною активністю серця аналізує лікар-діагност (мал.2).

Мал.2  Стрічка із записаною нормальною електрокардіограмою

Результати дослідження зазвичай стають відомими або відразу після проведення ЕКГ, або дещо пізніше, в день виконання процедури.

Тривалість виконання

Тривалість проведення і запису електрокардіографії становить близько 5 хвилин.

Де зробити?

Електрокардіографічне дослідження Вам можуть здійснити в центрі Симбіотика (Кардіо) за адресою вул. Академіка Павлова 12, м. Львів. Контактний номер телефону — 098 527 3853. Також Ви можете відвідати сайт центру — http://cardiologist-111.business.site.