Ехокардіографія

Ехокардіографія (Ехо-КГ)  , або Ехо-серця — це неінвазивне (без втручання в організм) медичне дослідження, що проводиться для отримання зображення та оцінки розмірів та параметрів роботи низки структур серця (серцевих клапанів, серцевого м’яза, камер серця тощо).

Суть методу

Апарат для ехокардіографічного дослідження є ультразвуковим приладом, який дає змогу одержати зображення за допомогою спеціальних ультразвукових датчиків.

Для чого виконується (покази)

Ехо-КГ рекомендована як один зі скринінгових (рутинних) методів виявлення низки серцевих захворювань.

Ризики

У разі проходження трансторакальної Ехо-кардіографії немає жодних медичних ризиків, пов’язаних із використанням обладнання.

Підготовка до процедури

Немає спеціальних заходів для підготовки до процедури. Ви можете їсти, пити і вживати ліки як зазвичай.

Хід процедури

Ехо-КГ проводять у спеціально обладнаному кабінеті лікаря-діагноста (мал.1).
Мал.1  Загальний вигляд процедури проведення ехокардіографії
Вас попросять роздягнутись до пояса. Лікар, використовуючи спеціальний ультразвуковий датчик (мал.2), оцінюватиме роботу і цілісність серцевих структур (мал.3). Результати дослідження будуть занесені до спеціального бланку, який ви зможете показати своєму лікарю для отримання наступних рекомендацій.
Мал.2  Ультразвуковий ехокардіографічний датчик
Мал.3  Зразок зображення, отриманого під час
обстеження

Тривалість виконання

Тривалість виконання процедури становить близько 10—15 хвилин.

Де зробити?

Ехокардіографічне дослідження Вам можуть здійснити в центрі Симбіотика (Кардіо) за адресою вул. Академіка Павлова 12, м. Львів. Контактний номер телефону — 098 527 3853. Також Ви можете відвідати сайт центру — http://cardiologist-111.business.site.